چه کسی هست که بوی خوش را نپسندد؟ امروزه عطر و ادکلن یکی از ضروریات زندگی اجتماعی به حساب می‌آیند، به طوری که اگر روزی بدون عطر زدن و خوش بو کردن بوی خوش از خانه خارج شویم، گویی برهنه بیرون رفته ایم.

در حال حاضر برندهای بسیاری در سطح جهانی مشغول تولید عطرها با اسانس های متنوع هستند، این تنوع رایحه سبب شده است که عطر مورد استفاده ی هر شخص به منزله ی امضای او شناخته شود.

اکنون ما برای شما ۱۰ نکته ی مهم و جالب درمورد عطرها خواهیم گفت که به شما حتما در خرید آن کمک خواهد کرد.

۱-قبل از تست یا استفاده عطر، حتما پوست خود را با مرطوب کننده ها مرطوب کنید. این کار از طرفی بوی عطرها را خوش تر و از طرفی دیگر باعث طولانی شدن ماندگاری آن می‌شود. لازم به ذکر است که ماندگاری عطر برای کسانی که پوستشان چرب است بیشتر خواهد بود.

 

عطر

 

۲- بر خلاف تصور بعضی افراد باید بدانید که عطر زدن به موی سر خوب نیست. بسیاری از خانم ها به جهت ماندگاری بیشتر، عطرها را به موی سر خود می‌زنند که تا حدودی درست فکر می‌کنند ولی این کارممکن است به واسطه ی استفاده از الکل در ترکیب ادکلن موجب خشک شدن پوست سر شما بشود.

 

عطر

 

۳- اگر شما از آن دسته افراد هستید که عادت دارند بعد از هر بار اسپری کردن عطر مچ دستانشان را مالش می‌دهند، حتما این عادت را ترک کنید. همان طور که می‌دانید عطرها دارای نت های آغازین، میانی و پایانی هستند که نت های آغازین رایحه های لطیف و زودگذر و نت های میانی رایحه های ماندگارتر می‌باشند. حال اصطکاک ناشی از مالش مچ دست ها باعث ترکیب شدن عطرها با روغن طبیعی پوست شده، می‌تواند تغییر کلی بوی عطرها را سبب شود.

 

عطر

 

۴- بوی ادکلن خود را بیشتر کنید! بر خلاف تصور عده ای زیاد مبنی بر این که اگر به همه جای بدن خود عطر را اسپری کنند بوی عطر بیشتر می‌شود ، شما می‌توانید با اسپری کردن عطرفقط بر روی نقاطی خاص مثل جای نبض ها، بوی ادکلن خود را افزایش دهید. در محل نبض ها، رگ های خونی نزدیک پوست قرار دارند که گرمای این ناحیه باعث پخش شدن بوی عطر در هوا می شود.قسمت داخلی مچ دست، قسمت داخلی آرنج ها، پشت لاله ی گوش و روی گردن نقاطی هستند که بوی عطر شما را بیشتر پخش می‌کنند.

 

عطر

 

۵- بوی یک عطر بر روی پوست یک نفر ممکن است با بوی همان عطر بر روی پوست فردی دیگر متفاوت باشد! همان طور که قبلا اشاره کردیم، عطر می‌تواند با ترکیبات شیمیایی پوست افراد ترکیب شود. تعریق و حتی رژیم غذایی می‌توانند نقش بزرگی در متفاوت بودن بوی عطر شما با دیگران داشته باشد.

 

 

۶- به بینی خود استراحت دهید. زمانی که برای تست عطر می‌روید نباید بیشتر از سه عطر را امتحان کنید. در غیر این صورت، بینی شما قادر به تشخیص رایحه ها نخواهد بود. شما می‌توانید با کشیدن یک نفس عمیق یا استشمام مقداری دانه ی قهوه مجددا به تست عطر بپردازید.

 

عطر

 

۷- عطرها امروزه با گل های طبیعی ساخته نمی‌شوند. چرا که برای تولید انبوه استفاده از گل طبیعی ممکن نیست، بنابراین از رایحه های مصنوعی استفاده می‌شود. این کار نه تنها به سود تولید کنندگان عطر بوده بلکه برای استفاده کنندگان نیز از این جهت خوب است که تاریخ انقضای عطر دوبرابر می‌شود.

 

عطر

 

۸- برخی عطرها شامل ترکیباتی از اجزاء حیوانات هستند. که بیشتر منظور مشک زباد است. گربه ی زباد حیوانی است که از خود روغن معطر ترشح می‌کند. لازم به ذکر است که این ماده ی روغنی بوی بسیار بدی دارد، ولی این هنر سازندگان عطر است که از آن برای تولید خوش بو ترین رایحه ها استفاده می‌کنند.

 

 

۹- عطر می‌تواند خلق و خوی شما را تغییر بدهد. برای مثال بعضی عطرها به شما حس خوب آرامش را می‌دهند وعصبانیت شما را کاهش می‌دهند یا بعضی عطرها شما را اول صبح سر حال آورده و خواب را از چشمانتان می‌گیرند.

 

عطر

 

۱۰- عطرهای مردانه فقط برای آقایان نیستند! یک سوم از عطرهای مردانه توسط خانم ها استفاده می‌شوند.حال با دانستن نکات ذکر شده، هیچ گاه از رایحه ی خوش عطر غافل نشوید و همیشه (با معطر بودن) در بین سایرین از محبوبیت خاصی برخوردار باشید.